Ubedljiva pobeda Mančester sitija za četiri boda prednosti na čelu Premijer lige

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Votford sa 5:1, u utakmici 33. kola Premijer lige i stekli četiri boda prednosti u odnosu na konkurenta za titulu Liverpul.

Četiri gola za Siti postigao je Gabrijel Žezus, u četvrtom, 23. minutu, 49. iz jedanaesterca i u 53. minutu, a bio je i asistent kod pogotka Rodrija u 34. minutu.

Jedini gol za Votford postigao je Hasan Kamara u 28. minutu.

Ekipa Pepa Gvardiole ima 25 pobeda i prva je na tabeli sa 80 bodova, četiri više od Liverpula, koji ima utakmicu manje.

Votford je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 23. u ligi, pretposlednji je na tabeli sa 22 boda i čeka ga velika borba za opstanak.

Fudbaleri Njukasla pobedili su na gostujućem terenu Norič sa 3:0.

Dvostruki strelac bio je Žoelinton, golovima u 35. i 41. minutu, a konačan rezultat postavio je Bruno Gimaraeš u 49. minutu.

Crno-beli su ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu, ukupno 11. u prvenstvu i popeli su se na deveto mesto na tabeli sa 43 boda.

Norič ima 22 poraza i poslednji je na tabeli sa 21 bodom.

Lester i Aston Vila odigrali su nerešeno 0:0, a ranije danas Arsenal je u Londonu pobedio Mančester junajted sa 3:1.