Vardi i Staridž za pobedu Engleske protiv Velsa

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Vels 2:1 (0:1) u utakmici drugog kola B grupe na šampionatu Evrope u Francuskoj.

Pred 35.000 gledalaca u Lansu, Vels je poveo pogotkom Gereta Bejla iz slobodnog udarca u 42. minutu, njegovim drugim na turniru, ali uz veliku pomoć golmana Engleza Džoa Harta.

U nastavku, selektor Engleza Roj Hodžson konacno je odlucio da pošalje na teren Džejmija Vardija i Danijela Staridža, što mu se isplatilo, za prvi preokret Gordog Albiona na velikim takmičenjima posle minusa na poluvremenu.

Prvo je Vardi izjednačio u 56. minutu, da bi Staridž u 90+2. minutu doneo trijumf Englezima, koji gotovo izvesno donosi i mesto u osmini finala.

Engleska sada vodi na tabeli B grupe sa četiri boda, Slovačka i Vels imaju po tri, a Rusija bod.

U poslednjem kolu, 20. juna, sastaju se Rusija – Vels i Engleska – Slovačka.