Veliki preokret Junajteda u Torinu, Tadić za remi Ajaksa

TORINO – Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su sinoć Juventus u Torinu 2:1 posle sjajnog preokreta u finišu derbija 4. kola Lige šampiona.

Juventus je vodio prvencem Kristijana Ronaldo i to efektim volejom protiv bivšeg kluba, a onda su gosti za tri minuta preokrenuli preko Huana Mate iz slobodnog udarca i nespretnog autogola Aleksa Sandra.

Tim Žozea Murinja, za koji je igrao Nemanja Matić, izdigao se iznad teško momenta iako je bio u podređenom položaju i napravio važan korak ka osmini finala.

Jako bitan remi izborio je Ajaks u Lisabonu protiv Benfike 1:1 i to izjednačujućim golom Dušana Tadića u drugom poluvremenu, pa je sada blizu nokaut faze zajedno sa Bajernom koji je bio siguran protiv AEK-a 2:0.

Lion je sa igračem više „prosuo“ dva gola prednosti protiv Hofenhajma 2:2 u sudijskoj nadoknadi, dok je Mančester SITI deklasirao Šahtjor 6:0 uz „het-trik“ Gabrijela Žezusa.

Takođe, Real i Roma su opravdali očekivanja u Plzenju 5:0, odnosno Moskvi protiv CSKA 2:1.

Rezultati i strelci:

E grupa:
Bajern – AEK 2:0 (Levandovski 31 penal, 71),
Benfika – Ajaks 1:1 (Žonas 29 – Tadić 61).

Tabela: Bajern 10, Ajaks 8, Benfika 4, AEK 0.

F grupa:
Lion – Hofenhajm 2:2 (Fekir 15, Ndombele 28 – Kramarić 65, Kaderabek 90+2),
Mančester Siti – Šahtjor 6:0 (David Silva 13, Gabrijel Žezus 24 penal, 72 penal, 90+2, Sterling 49, Marez 84)

Tabela: Mančester Siti 9, Lion 6, Hofenhajm 3, Šahtjor 2.

G grupa:
CSKA Moskva – Roma 1:2 (Sigurdson 50 – Manolas 4, Pelegrini 59),
Plzenj – Real Madrid 0:5 (Benzema 21, 37, Kazemiro 23, Bejl 40, Kros 67).

Tabela: Real Madrid 9, Roma 9, CSKA 4, Plzenj 1.

H grupa:
Valensija – Jang Bojs 3:1 (Mina 14, 42, Soler 56 – Asale 37),
Juventus – Mančester Junajted 1:2 (Ronaldo 65, Mata 86, Aleks Sandro autogol 90).

Tabela: Juventus 9, Mančester Junajted 7, Valensija 5, Jang Bojs 1.