Vels bolji od Slovačke u duelu debitanata

Fudbaleri Velsa pobedili su danas selekciju Slovačke sa 2:1 u prvom kolu Grupe B Evropskog prvenstva.

Golove za Vels postigli su Geret Bejl u 10. i Hal Robson-Kanu u 82, dok je strelac jedinog pogotka za Slovačku bio Ondrej Duda u 61. minutu.

Velsu je današnji meč u Bordou bio prvi na velikim turnirima još od 1958. i Svetskog prvenstva u Švedskoj.

Slovačka je već u trećem minutu mogla do prednosti kada je Marek Hamšik izbio sam pred golmana Velsa, ali je Ben Dejvis odlično intervenisao i sprečio da lopta udje u praznu mrežu.

Sedam minuta kasnije, posle faula Džonatana Vilijamsa, Bejl je sjajno izveo slobodan udarac i pogodio za 1:0 sa oko 25 metara.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih uzbudjenja, uglavnom se igralo na sredini terena, tako da je Vels na poluvreme otišao sa golom prednosti.

U istom ritmu ekipe su nastavile i u nastavku utakmice, a do prvog velikog uzbudjenja čekalo se do 61. minuta. Robert Mak je poslao loptu u šesnaesterac, a na nju je  naleteo Duda i poslao je iza ledja Denija Varda za 1:1.

Duda je, inače, u igru ušao samo minut ranije.

Kada je izgledalo da će meč biti razvšen remijem, Aron Remzi je uspeo da doda loptu do Robson-Kanua, koji je sa petnaestak metara pogodio za prednost Velsa od 2:1.

Samo pet minuta kasnije Slovačka je mogla do izjednačenja, ali je posle odlične akcije Adam Nemec pogodio samo stativu.

U drugom kolu Vels igra protiv Engleske, a Slovačka protiv Rusije.

Kasnije večeras, u drugom meču prvog kola sastaju se Engleska i Rusija.