Vels pobedio Ukrajinu i posle 64 godine se plasirao na SP

Fudbaleri Velsa plasirali su se večeras na Svetsko prvenstvo u Kataru, pošto su u Kardifu u finalu baraža pobedili Ukrajinu sa 1:0.

Vels je do pobede došao autogolom Andreja Jarmolenka u 34. minutu.

Ovo će Velsu biti drugi nastup na Svetskom prvenstvu, prvi nakon 1958. godine.

Utakmicu je bolje otvorila selekcija Ukrajine, koja je najbolju priliku imala u 12. minutu, kada je sam pred golmana Velsa Vejna Henesija izašao Roman Jaremčuk.

Henesi je odlično intervenisao, a Ukrajina u nastavku nije uspela da ozbiljnije ugrozi gol Velsa.

Domaća selekcija do vodjstva dolazi u 34. minutu. Slobodan udarac je izveo Garet Bejl, a loptu je glavom u svoju mrežu poslao Jarmolenko.

Nastavio je Henesi sa dobrim odbranama i u drugom poluvremenu, a Vels je najbolju priliku imao u 75. minutu kada je stativu pogodio Brenan Džonson.

U 84. minutu priliku da izjednači rezultat imao je Artem Dovbik, ali je i njegov udarac glavom odbranio Henesi.

Do kraja nije bilo promene rezultata i Ukrajina ostaje na jednom učešću na Svetskom prvenstvu, 2006.

Baraž je trebalo da bude odigran u martu, ali je odložen za jun zbog rata u Ukrajini.

Vels će na Svetskom prvenstvu igrati u Grupi B sa selekcijama Engleske, Irana i Sjedinjenih Američkih Država.

Svetsko prvenstvo u Kataru igra se od 21. novembra do 18. decembra.