Žork Jagodina – DVSC Šefler 26: 36

JAGODINA – U revanš utakmici trećeg kola Kupa EHF, rukometašice „Jagodine“, večeras su, na domaćem terenu, poražene od rukometašica „Šeflera“ iz Debrecina (Mađarska) sa 26:36 (12:20)

Pred oko 250 gledalaca u Sportskoj hali Jagodinskog sportskog saveza (JASA), u prijatnom ambijentu, utakmicu su sudile sudije Andrej i Sandro Smailagić iz Švedske.

Rukometašice Jagodine su u Debricinu, u prvoj utakmici, izgubile od Šeflera 37:26 (17:13) i tinajla je nada da u Jagodini mogu, napraviti iznenađenje.

Međutim, uigrane gošće, nisu ni u jednom trenutku to dozvilile, igrale su čvrsto u odbrani i brzo u napada, pa se sticao utisak, da mogu dati gol kad god žele.

U 42. minuti, napravile su razliku od 11 golova i ta razlika je ostala sve do 59. minute, kada su je domaće rukometšsice samnjile na deset golova sa kojom razlikom je i završena utakmica, a Jagodine, jesenji prvak Srbije u superligi, se oprostile od daljnjeg takmičenja u evropskom EHF kupu.