najveća internet zajednica u Srbiji već 18 godina

U trendu

Protest ispred Skupštine grada završen, počela je šetnja do medijskih kuća

Protest “Čiji grad? Naš grad!”, koji Inicijativa “Ne da(vi)mo Beograd” organizuje zbog rušenja objekata u beogradskoj Savamali, završen je ispred Skupštine grada Beograda, uz zahtev okupljenih da svi odgovorni za rušenje objekata u Savamali podnesu ostavke.

Okupljeni su potom krenuli u šetnju u znak podrške novinarima koji “neće da ćute”, a kolona će proći pored zgrade Večernjih novosi, pored zgrade Politike i zaustaviće se ispred zgrade Radio-televizije Srbije.

Predstavnik inicijative “Ne da(vi)mo Beograd” Radomir Lazović rekao je da okupljeni gradjani neće ćutati, a da vlast neće imati mira jer “Beograd nije mali”.

On je zahvalio predstavnicima gradjanskih pokreta iz Kraljeva, Valjeva, Novog Sada i Niša koji su podržali današnji šroptest.

“Naši su gradovi unakaženi, a ljudi očajni ali nam je najteže i najviše nas boli što se ćuti”, kazao je Lazović i dodao da inicijativa zato i pozdravlja novinare koiji neće da ćute.

On je naveo i da inicijativa podržava one koji postavljaju pitanja “one koji se smeju dok premijer priča bajke i one koji traže prave odgovore”.  

“Poruka je ista za sve – ne plašite se, oduprite se”, Rekao je Lazović često prekidan skandiranjem okupljenih “ostavke, ostavke”.

Okupljeni na protestu nose transparente “Neće vam proći”, “Ko se boji malog još?”, “Skinite fantomke”, “Fantomi iz skupštine”, “Vučić sve zna”, “Zbog slobode”, “Pale su maske, kada će i vlada”, kao i male zastavice sa natpisima s jedne strane “Čiji je grad?” i druge “Naš grad!”.

Oni nose i balone, a mnogi od njih opremljeni su i pištaljkama kao i drugim sličnim stvarima kojima žele da iskažu svoje protivljenje svemu što se dešavalo u noći izmedju 24. i 25. aprila u Hercegovačkoj ulici.

Pored velikog broja gradjana, protestu prisustvuju predstavnici opozicionih stranaka i javne ličnosti.

Inicijativa je prethodno organizovala 11. maja održala prvi protest protiv rušenja i nasilja u Savamali, na kojem su zatražene ostavke gradonačelnika Siniše Malog, vršioca dužnosti direktora policije Vladimira Rebića, načelnika Komunalne policije Nikole Ristića i ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića.

U noći izmedju 24. i 25. aprila ljudi sa fantomkama su bagerima porušili objekte u Hercegovačkoj ulici u Savamali i maltretirali gradjane koji su se tu zatekli.

Iako su gradjani prijavljivali nasilje, policija nije želela da reaguje i upućivala ih je na Komunalnu policiju.

Zaštitnik gradjana Saša Janković objavio je u izveštaju o radu policije te noći da je policijskim službenicima iz vrha službe naredjeno da gradjane upućuju na komunalnu policiju.

(Beta)

Napišite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena.

Najnovije iz rubrike