Kvalifikacije za Ligu Šampiona: Partizan – Bate Borisov 0:1

Fudbaleri Partizana izgubili su večeras na gostujućem terenu od beloruskog BATE Borisova sa 1:0, u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona.

Gol odluke postigao je Gordejčuk u 75. minutu.

Prvak Srbije celo drugo poluvremene odigrao je sa desetoricom, nakon što je Marko Jevtović u 45. minutu morao u svlačionicu zbog dva žuta kartona.

Revanš meč igra se 26. avgusta u Beogradu.

U prvih 45 minuta u Borisovu vođena je velika borba, domaćin je bio nešto konkretniji, ali su oba tima propustila po par povoljnih prilika – A.Živković, Fabrisio (Partizan), Rodionov, Alerksijevič (BATE).

BATE BORISOV: Černik – Mladenović, Poljakov, Jablonski, Aleksijevič, Žavnerčik, Milunović, Volodko, Hleb, Rodijonov, Gordičuk.

PARTIZAN: Ž. Živković – Vulićević, Balažic, Fabrisio, N. Petrović – Babović, Jevtović, Brašanac – A. Živković, Božinov, Oumaru.