U trendu

Demigod

Umesto da se posvete razvoju priče, autori ove igre su je u potpunosti izostavili. Sve što treba da znate je to da je glavni bog nestao, pa su manja božanstva započela međusobnu bitku. Ugrubo, igra Demigod veoma liči na Defense of the Ancients (DotA), odnosno na ovu modifikaciju za Warcraft III, što znači da vam igra kao izbor nudi jednog od osam unikatnih heroja (božanstava), a pošto je klasični oblik mikromenadžmenta izostavljen, sve što treba da radite jeste da se posvetite akciji.
Prateće slike otkrivaju gomilu jedinica na ekranu, ali, osim na božanstva, igrač nema direktnog uticaja na njih. Konkretno, pomenuta podrška se u talasima stvara kroz osvojene portale i juriša po zacrtanoj putanji prema protivničkoj bazi, a na vama je da u napadima odigrate ključnu ulogu. Heroji su podeljeni u dve grupe – napadačku i zapovedničku, s tim da prva učestvuje u bitkama na prvoj liniji fronta i mlati po protivnicima, dok je zapovednička grupa namenjena igračima koji vole da pomažu prijateljskim jedinicama svojim ličnim sposobnostima.
Svaki lik ima nekoliko razvojnih puteva koje nadograđuje iskustvom i novim moćima koje dobija uništavanjem ostalih božanstava i njihovih podanika, kao i rušenjem njihovih građevina. Pošto je spisak specijalnosti poveći, nema smisla posebno ih opisivati, ali treba naglasiti da prave moći stižu na višim nivoima razvoja, kada se otkriva sva snaga heroja. Pošto su jedini resursi iskustvo i zlato, logično je potruditi se da što duže ostanete živi i osvojite zlatne rudnike razbacane pored kontrolnih tačaka – njihove prihode možete koristiti za kupovinu magične opreme i predmeta.
Sukobljene strane kreću sa suprotnih strana svake mape, gde se nalazi i utvrđenje čije je uništenje cilj nekoliko bitaka, dok je ostatak podeljen na kontrolne tačke oko kojih se vode najžešće bitke. Pošto su mape odlično dizajnirane, igračima je ostavljeno dovoljno mesta za taktiziranje, koje uključuje odluke o povlačenju heroja da obnovi zdravlje, čekanju pojačanja za grupni napad, iznenadni upad na drugom kraju mape i tako redom. Iako igra ima solo način igranja, shvatite ga kao učenje za mrežnu verziju igre, jer je Demigod i napravljen za takvu vrstu zabave. Nažalost, upravo u tom delu počinju glavobolje.
Stardock je s igrom Demigod izašao na tržište bez ikakve zaštite, s tim da je odmah izbacio zakrpu koja omogućava mrežno igranje legalnim kupcima. Njih je u prva tri dana pojavljivanja igre na tržištu bilo 18.000, dok je na mreži bilo preko 140.000 igrača s njihovim piratskim verzijama igre. Sve to dovelo je do velikog zagušenja i nemogućnosti igranja. Čak i posle tri nedelje dorada i ispravki ove greške često su se javljali problemi u obliku ispadanja iz igre, što treba pripisati odluci da se svaki igrač mora spojiti sa svim ostalim igračima, umesto da su igre koordinirane s centralnog servera. U Stardock-u kažu da je to bilo neophodno zbog kompleksnosti same igre, ali čini se da ova tvrdnja nema nekog realnog osnova. Ipak, verujemo da će se situacija u dogledno vreme srediti, mada je prvih mesec dana bilo veoma problematično i uopšte nije jasno kako su uspeli da toliko zakomplikuju i upropaste najvažniji deo igre.
Korisni linkovi

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.