U trendu

Lego Indiana Jones: The Original Adventures

Posle fantastičnog Lego Star Wars-a i ne baš najboljeg Bionicle Heroes-a, Traveller’s Tale i dalje ima odličnu saradnju s Lego-om. U odličnoj simbiozi s LucasArts-om, na tržište su izbacili Lego verziju Indijane Džounsa, pod imenom Lego Indiana Jones: The Original Adventures, koji se skoro savršeno poklopio s najnovijim nastavkom filmskog serijala. Ali Lego Indijana Džouns bavi se radnjom prva tri filma, dok je Lego verzija četvrtog nastavka, prema pouzdanim izvorima, u pripremi.
Igrači koji su imali prilike da uživaju u LEGO Star Wars-ima, odmah bi trebalo da se osećaju kao kod kuće; već na samom početku postaće vam dostupne sve tri priče – radnja nije savršeno tačna, jer se morala prilagoditi arkadnom karakteru, ali dobrih 90% važnih događaja uspelo je da se ubaci u igru. Lego Indijana Džouns zadržao je živost prethodnih Lego naslova; puno skakutanja, kombinovanje nekoliko likova različitih mogućnosti kako bi se rešile sve zagonetke (podržana je i kooperativna igra, što je posebno zabavno), prikupljanje Lego kockica i na kraju ponovno igranje, jer su nivoi tako dizajnirani da samo po završetku sve tri epizode i vraćanju s novim likovima možete otkriti sve njihove tajne.
Normalno, kao i dosad, igra je puna pomalo otkačenog humora koji će neke "žešće" prizore iz filma prikazati na svima prihvatljiv način; npr. kad Henrija Džounsa upucaju pred kraj filma The Last Crusade, u igri se ne vidi rana nego se liku starijeg Džounsa odvoje noge od tela i tako nastave da bauljaju unaokolo. Kad mu Indi donese pehar i ovaj ozdravi, toliko je poletan da u poslednjoj sceni, dok ostali likovi jašu u suton, trči i nosi konja na leđima. Sve u svemu, veoma, veoma simpatično, baš kako bi to u ovakvoj igri i trebalo da bude.
Kao što je već rečeno, igra podržava kooperativno igranje za dva igrača – pošto svaki lik ima set različitih mogućnosti, ovo je dobrodošla mogućnost, a pogotovo jer se radi o naslovu koji mogu da igraju i deca, pa tako zajedno mogu uživati i stariji i mlađi. Tokom igre uopšte nije važno da li ste gledali filmove ili ne, ali oni koji poznaju sadržaj filmova malo lakše će se snaći u igri. Apsolutno je vidljivo da je puno stvari kopirano direktno iz igre Lego Star Wars, i to uopšte ne smeta. Smetaju stvari koje nisu – npr. čini se da je model upravljanja vozilima drugačiji, a pod drugačijim se misli da to ovde ne valja. Kontrole su nezgrapne, vozila nikad ne idu u smeru u kojem vi želite, a zaustavljanje na tačno određenom mestu je retko kad moguće.
Isto tako, smeta što su rešenja nekih zagonetki, nazovimo ih tako, apsolutno nerešiva; nikad ne dobijete informaciju o tome šta bi trebalo da uradite kako biste rešili zagonetku, pa na kraju počnete da razbijate stvari i čekate da iz krša iskoči nešto korisno. Ali neki put se ipak ispostavi da razbijanje nije put koji su za vas zacrtali, nego morate da odete na deo nivoa za koji niste ni znali da postoji. Bez obzira na to, igra je još uvek veoma zabavna – uz stalno igranje trebaće vam tri-četiri dana da je završite, ali ako idete na 100% uspešnosti, imaćete i nekoliko nedelja igranja.
Korisni linkovi

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

Pošalji komentar