MVP Mandić i Pro Reko osvojili Ligu šampiona u Beogradu

BEOGRAD – Vaterpolisti italijanskog Pro Reka postali su šampioni Evrope, pošto su večeras u finalu završnog turnira u Beogradu pobedili mađarski Ferencvaroš 9:6 (3:2, 2:3, 2:0, 2:1 ).

Pro Reko je osvojio devetu titulu u Ligi šampiona, prvu posle 2015. godine, dok mađarski tim nije uspeo da odbrani šampionsku titulu osvojenu 2019. godine.

Prethodne sezone takmičenje je prekinuto zbog pandemije korona virusa.

Do rekordne devete titule šampiona Evrope, Pro Reko je vodio reprezentativac Srbije Dušan Mandić, koji je finalni meč završio sa tri gola i priznanjem za najkorisnijeg igrača (MVP), a ispratio ga je Pjetro Filjoli sa dva pogotka.

Što se tiče konačnog plasmana na fajnal ejtu u Beogradi, bronzanu medalju osvojila je Breša, Barseloneta je završila kao četvrta, vaterpolisti Juga zauzeli su peto mesto, a iza su ostali Hanover, Olimpijakos i Marsej.

Organizator završnog turnira vaterpolo Lige šampiona bio je VK Novi Beograd u suorganizaciji Vaterpolo saveza Srbije i uz podršku Republike Srbije, Grada Beograda i Opštine Novi Beograd.

Beograd će i naredne dve sezone biti domaćin finalnog turnira LŠ.