U trendu

Poljupci ne lažu

Spontani, strastveni, izveštačeni, kurtoazni, pomirljivi, čedni, vatreni, erotski, ravnodušni… Koliko ljudi, toliko poljubaca. Ima i onih „u prazno“, uz glasno „cmok“, kada se nečije usne približe vašem obrazu, ali ga, zapravo, nikada ne dodirnu… Dakle, bezbroj vrsta, od kojih svaka ponaosob može da se analizira kako bi se što više saznalo o osobi koja vas ljubi, o tome šta ona voli i kakve su joj karakterne osobine.
Tako se veruje da ste strastveni ako prilikom poljupca naginjete glavu na desnu stranu, a ukoliko je naginjete na levu, spadate među stidljive osobe. A znate li da ćete živeti duže ako svakog jutra poljubite voljenu osobu, i da su osobe koje se češće ljube zdravije, uspešnije, srećnije? Ukoliko verujete da to nije šala, tačnije, da u svakoj šali ima pola istine, jasno je da se na osnovu poljubaca može prosuditi o kakvoj je osobi reč.
Poznate su i lekovite vrednosti poljupca: naučnici tvrde da je ljubljenje dobro za zdravlje, ali i da pozitivno utiče na našu sposobnost suočavanja sa životnim problemima i teškoćama. Ljubljenje nas čini jačim i sigurnijim u postupcima. To dalje znači da oni koji u toku dana često razmenjuju poljupce s voljenom osobom, članovima porodice ili prijateljima gotovo nikada ne odlaze na bolovanje, stvaraju veći lični dohodak i retko doživljavaju saobraćajne nesreće.
I dok se skeptici pitaju koja je svrha sličnih istraživanja i sumnjaju u istinitost ovakvih tvrdnji, romantične osobe tvrde da je apsurdno teoretisati o jednom tako iracionalnom činu kao što je poljubac. Ukoliko želite da otkrijete ima li istine u ovim tvrdnjama, pitajte zaljubljene kako se osećaju kada se poljube, i sve će vam odmah postati mnogo jasnije. Na stranu to što prilikom poljupca pokrećemo apsolutno sve mišiće lica, govorimo o čistom užitku.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.