U trendu

Umeće trošenja

Koliko puta ste se zapitali da li po načinu na koji pristupate zarađivanju i trošenju novca spadate u grupu onih koji su cicije, ili ste pak u onoj drugoj grupi, koja bi mogla da se okarakteriše kao velikodušna? Možda ste veća tvrdica i od Baje Patka, a da toga zapravo niste ni svesni… A možda ste istinski altruista, onaj koji je u svakoj prilici spreman i voljan da pomogne drugima. Možda uspevate da pronađete zlatnu sredinu?
Kao i uvek, ekstremne situacije i ekstremne podele valja izbegavati. Ipak, postoje ljudi kod kojih je vrlo jasno uočljivo da je njihov tvrdičluk poslovičan. Oni pamte svaki dinar, i onaj koji su zaradili i onaj od kojeg su sticajem okolnosti morali da se odvoje. Kada je novac u pitanju, ovakvim osobama mozak radi poput digitrona koji neprestano sabira i oduzima. Ukoliko je i vaš životni moto „Čist račun – duga ljubav“, prepoznaćete se u prethodnom opisu. To ne znači da ne treba imati evidenciju u sopstveni budžet, ali ne valja ni ako se strogo pridržavate tvrdičluka. Vi ste očito od onih koji su spremni da ni najmilijima ne oproste dug. U skladu s ovom pričom, ima i onih koji sve u životu rade sračunato, pa se to onda odnosi i na ljubav. Ako još vole i da je sve pod njihovom kontrolom, nije ni čudo što su im računi za struju izjednačeni s ljubavnim računima. Ipak, ne postoji bez razloga izreka „Svaki špardžija ima svog troškadžiju“. Ukoliko takve osobe žele da pronađu mirnu emotivnu luku bez monetarnih udara, potrebno je da pronađu osobu koja će imati slične stavove i navike.
Koliko je dobro uvek biti spreman da bez reči pomognete onome kome je pomoć potrebna? Ukoliko svoju pomoć često nudite bez ikakvog razmišljanja, to baš i nije sjajna odluka. Na taj način i sebe i druge dovodite u neprijatnu situaciju. Katkad nije na odmet suspregnuti ogromnu želju da se pomogne drugima i velikodušnost usmeriti ka nekom dobrotvornom radu. Korisnije je i ne može nikome da nanese štetu.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.