U trendu

Pirsing, da ili ne? (1)

Česta je želja da se izdvojite od drugih, da budete drugačiji i jedinstveni kako bi vas svi primetili. Ta želja je najčešće najjača u adolescentskim godinama i tada se koriste razni načini da bi se to postiglo. Obično se tada počinje sa farbanjem kose (nekad i u „ludačke“ boje), sa drugačijom odećom, sa neobičnom frizurom, a neki se opredele i za tetovaže ili pirsinge (ili sve od navedenog).

Roditelji obično ne odobravaju neke drastične promene, ali kosa opet izraste u prirodnoj boji (koja može opet da se promeni u nešto novo), odeću je lako promeniti, a tetovaže i pirsinzi… E, to je već druga priča. Razmišljate o pirsingu? Mislite da bi to bilo baš „kul“? Mi vas niti odgovaramo od toga niti vas nagovaramo da to učinite; samo, evo šta bi trebalo da znate pre nego što donesete odluku.

Roditelji će vam se jako, jako buniti ako se odlučite za pirsing. Nastavnici i rodbina i komšiluk će vas „čudno“ gledati. Neće ni svi vaši vršnjaci misliti da je to „kul“. Svega toga ste verovatno svesni. Pirsing će vas učiniti upadljivijim, to je tačno, ali možda to nije ona vrsta upadljivosti koja vam se dopada. E, sad, zgodna stvar sa pirsingom je što to nije nešto što, jednom učinjeno, morate da nosite do kraja života.

Ukoliko izvučete minđušu, rupa će zarasti i ostaće vam ožiljci veličine skoro neprimetne tačkice, ili vam i neće ostati ožiljci (osim ako se, ne daj bože, nešto iskomplikuje). Dakle, kad god odlučite da vam se pirsing više ne dopada, prilično lako ga se možete otarasiti. Ipak, da krenemo od početka, to jest, nakon što ste se opredelili za pirsing, od studija gde ćete to obaviti.

Možda mislite da studio nije bitan, ali nije tako. Kad birate studio, nije najvažnije kakve pirsinge imaju, već da li poštuju higijenske norme i da li su ovlašćeni za posao kojim se bave.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.