U trendu

Osetljiva koža i tetovaže

Nekada su tetovaže bile praćene mračnim imidžom. Povezivale su se s mornarima, različitim grubijanima, „opasnim momcima“. Žene koje bi na ovaj način ukrasile svoje telo smatrane su osobama „lakog morala“ ili, eventualno, agresivnim ženama koje na taj način iskazuju svoju muškobanjastu prirodu. Takav prateći imidž tetovaža se promenio – danas možete imati i nekoliko tetovaža i otvoreno ih pokazivati, ako vaše tetovaže ne pokazuju neki nedoličan ili uvredljiv prizor, niko na njih neće obraćati mnogo pažnje.

Plus, tetovaže su u trendu. Slično kao i pirsinzi, tetovaže malo ulaze u trend, malo izlaze iz njega. Tako nije posebno neobično ni ako „obična, tiha devojka“ poželi neku simpatičnu tetovažu na svom telu, neki lep ukras koji će ponosno pokazivati unaokolo ili, možda, nešto što će biti na osetljivijem mestu i što će samo izabrani moći da vide. Samo, koliko je tetoviranje bezbedno – naročito ako imate osetljivu kožu?

Prilikom procesa tetoviranja (nadamo se da se ne bojite igala, inače tetoviranje nikako nije za vas!) boja se ubrizgava u kožu. To znači da ako nisu preduzete temeljne mere sterilizacije, postoji mogućnost infekcije, pa i zaraze. Ovo s mogućnošću infekcije i/ili zaraze važi za sve; ako još imate i osetljivu kožu, možete biti sigurne da će prilično dugo biti iritirana nakon bilo kakvih uboda – što znači da prilično dugo ta tetovaža neće delovati kao ukras, već ćete taj deo tela želeti da sakrijete.

U principu je uvek dobro pažljivo razmisliti želite li zaista tetovažu, jer ako je u pitanju trenutni hir, kasnije ćete imati dosta muke (i troškova) da se tetovaže otarasite. Ukoliko vam je još i koža osetljiva, dvostruko razmislite da li vam je baš tetovaža neophodna ili može da posluži i nalepnica – imitacija tetovaže – kakvih ima u svakoj parfimeriji, a koje su bezbedne za upotrebu i koje lako možete vodom i sapunom skinuti s kože čim vam dosade.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.