Srbija preokretom do pobede, Slovenci šokirali Hrvate (video)

Fudbalske reprezentacije Srbije savladala je večeras Republiku Irsku 3:2 (1:1) na startu kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Irci su poveli u 18. minutu golom Alana Brauna, izjednačio je Dušan Vlahović u 40, a preokret i pobedu Srbiji doneo je „rezervista“ Aleksandar Mitrović golovima u 68. i 75. minutu.

Irci su do kraja uspeli samo da smanje prednost golom Džejmsa Kolinsa u 86. minutu.

U drugom meču A grupe Portugalija je savladala Azerbejdžan 1:0.

Srbija u subotu dočekuje Portugaliju, a potom u utorak gostuje u Azerbejdžanu.

Na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru fudbaleri Slovenije su minimalnim rezultatom pobedili Hrvatsku – 1:0 (1:0).

Svetski vicešampion je imao više prilika, doduše bezopasnih, dok je Jan Oblak kao „hobotnica“ zaustavljao sve pokušaje izabranika Zlatka Dalića.

Jedini gol na meču u Ljubljani postigao je Sandi Lovrić u 15. minutu, nakon greške Perišića na sredini terena i kontre, te malo sreće, jer je lopta na putu do gola zakačila i Brozovića, prenose sportski mediji.