Poraz Srbije od Švajcarske u drugoj utakmici na SP

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Švajcarske 2:1 (0:1) u utakmici drugog kola E grupe na Mundijalu u Rusiji.

Srbija je povela golom Aleksandra Mitrovića u 5. minutu, izjednačio je Granit Džaka u 53, a pobedu Švajcarcima doneo je Džerdan Šaćiri u 90. minutu.

Ranije danas Brazil je savladao Kostariku 2:0.

Brazil i Švajcarska vode na tabeli sa četiri boda, Srbija ima tri, dok je Kostarika bez bodova.

U poslednjem kolu, 27. juna, sastaju se Srbija – Brazil i Švajcarska – Kostartika.

Tok meča

90. minut – igra se još 4 minuta

90. minut – Kontra Šaćirija, izlazi sam pred Stojkovića, nije mu bilo teško. Gol! 2:1 za Švajcarsku

88. minut – Izvanredna kontra Radonjića, korner za naše. Opet faul u napadu u šesnaestercu, žuti karton Mitroviću zbog protesta.

86. minut – prekršaj na oko 25 metara od našeg gola. Slobodan udarac. Pogodio je živi zid Rodrigez, novi korner za Švajcarce, 5. po redu. Opasno posle kornera, blokira Matić. Opet aut za Švajcarce.

84. minut – opet Švajcarci u izvanrednom šansi. Stojković brani. Kao da naši nemaju dovoljno snage za celu utakmicu.

83. minut – 15. šut Švajcaraca ka našem golu uputio je Šaćiri, preko gola.

82. minut – Kakav šut Švajcaraca sa oko 25 metara, Stojković na mestu.

80 minut – Kratka opsada našeg gola završila ubacivanjem u šesnaesterac, lopta u gol autu. Izmena kod naših, ušao je Radonjić.

77. minut – Odličan udarac Ljajića sa petnestak metara. Blokiran. U kontri Šaćiri, kontra 2 na 4, naši su se odbranili.

74. minut – kontra Švajcarske, Šaćiri ubacuje loptu, protivnički izgrač sam ispre Stojkovića udarac u spoljni deo mreže. Ipak, ofsajd!

73. minut – izmena u timu Švajcarske. Izlazi Džemaili, ulazi Embolo.

72. minut – stiže podrška sa tribina. Ceo stadion skandira „Srbija, Srbija“

70. minut – Sad mi imamo posed lopte, napadamo. Opet imamo malu inicijativu.

68. minut – opet dobar napad naših, fantastična prilika, centaršut Kolarova sa leve strane, lopta prošla kroz mnogo nogu i otišla na drugu stranu u aut. Odlična prilika.

67. minut – dobar napad naših na peterac, još jedan faul u napadu našoj ekipi.

66. minut – igra se već nekoliko minuta između šesnaesteraca, bez šansi.

64. minut – Brih svira očigledan naš aut za Švajcarce, protest naših. Promena kod naših, izlazi Kostić ulazi Ljajić.

59. minut – I dalje veći posed lopte Švajcarske reprezentacije.

58. minut – Iznenadan šut Šaćirija iskosa sa oko 18 metara, stativa.

52. minut – kontra Švajcaraca, naši se brane, naleće Džaka na povratnu loptu. Izvanredan udarac sa oko 19 metara. Stojković nije mogao da brani. Gooool! 1:1.

51. minut – Spektakularan vez na malom prostoru Tadića i Mitrovića, korner. Mitrović naskočio rivale, glavom preko glave.

50. minut – Udarac Rikarda Rodrigeza prema golu. Najbolje za nas, veliki promašaj.

48 minut – imali smo sreće. Duboka lopta u naš šesnaesterac, jedan protivnički igrač izbio sam ali ga naši sustigli i izbili loptu.

21.03 – Počelo drugo poluvreme. Naši bez izmena. Švajcarci napravili jednu promenu. Napred Orlovi! Idemooo do osmine finala!

Kraj prvog dela. Vodimo 1:0, ali imamo problema u igri. Švajcarci stvaraju višak preko leve strane. Naši su odlično igrali prvih petnaestak minuta, a zatim su protivnici preuzeli inicijativu, da bi opet u zadnjih pet minuta prvog poluvremena, došli do daha i stvorili smo nekoliko veoma ozbiljnih prilika. Sve u svemu, najzadovoljniji trebamo da budemo postignutim 1:0 za Srbiju, prvo poluvreme.

47. minut – Neoprezan start Matića i još jedan žuti karton. Treći za naše igrače.

46. minut – Odličan volej Tadića sa oko 18 metara za malo preko gola. Kakva prilika još jednom.

45. minut – igra se još 2 minuta nastavka

43. minut – korner iznudio Tadić, koji je i izveo korner. Kakva šansa, i Tošić i Matić su promašili loptu. Strašna prilika za povećanje rezultata.

42. minut – konačno smo malo zapretili. Tadić me promešao dva igrača protivnika, centrirao, ali preko svih igrača u šesnaestercu..

41. minut – Udarac Šaćirija sa oko 16 metara, blokiran.

39. minut – Klizeći Milivojevića na Šaćirija, s leđa. Žuti karton za Milivojevića.

36. minut – Oštar start nad Mitrovićem, na uglu šesnaesterca, oko 17 metara. Svi igrači su u kaznenom prostoru. Izvodi Kolarov, lopta se odbija Tadiću, oštar udarac, golman na mestu.

34. minut – već 10 minuta smo prepustili igru Švajcarcima. Do ovog trenutka imaju već 8 udaraca ka našem golu. Previše!

33. minut – visoko podignuta noga Sergeja Milinković Savića, žuti karton našem igraču.

33. minut – Još jednom velika prilika za protivnika. Ne branimo se dovoljno dobro. Imaju protivnici previše prostora.

30. minut – Fantastična odbrana Stojkovića. Najbolja šansa za Švajcarsku. Džemaili se ubacio, sam ispred Stojkovića koji fenomenalno reaguje i brani. Novi korner.

28. minut – Luka Milivojević ostao na zemlji, dozvoljena lekarska pomoć. Dobro došao predah. Milivojević pretrčao dosad 4 kilometra.

26. minut – Krstajić interveniše savetima Tadiću, uvideo je gde grešimo.

26. minut – Švajcarci strpljivo napadaju. Izborili korner. Inače, protivnik je jako dobar u prekidu.

23. minut – Pritisli Švajcarci. Nekoliko udaraca prema golu Stojkovića, blokirani udarci od naših igrača. Preti i protivnik

19. minut – Makazice Mitrovića sa oko 14 metara, preko gola. Vrlo često ulazimo u poziciju za šut. Još jedan udarac ka golu protivnika.

15. minut – Udarac Sergeja, pored gola

12. minut – Pritisci naših, igramo dobro za početak. Ređaju se šanse, biće još golova.

8. minut – Švajcarci uzvraćaju, izvanredna prilika. Udarac pored gola.

5. minut – Siloviti Orlovi, gužva u kaznenom prostoru Švajcarske, Mitrović. Gooool! 1:0 za Srbiju.

20.00 – Utakmica je počela, Napred Orlovi!!!

Reprezentacija Srbije igra protiv Švajcarske meč drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Srbija – Švajcarska 0:0.

Glavni arbitar: Feliks Brih (Nemačka)

Sastavi:

Srbija(4-2-3-1): Stojković – Milenković, Tošić, Ivanović, Kolarov – Milivojević, Matić – Milinković-Savić, Kostić, Tadić – Mitrović

Švajcarska (4-2-3-1): Zomer – Lihtštajner, Akanđi, Šer, Rodrigez – Džaka, Behrami – Šaćiri, Džemaili, Cuber – Šeferović

‘Orlovi’, posle pobede nad Kostarikom u prvom kolu (1:0), odnosno remija ‘Sajdžija’ sa Brazilom (1:1), pobedom mogu direktno u nokaut fazu pred poslednju rundu.

S druge strane, u prvom meču dana Brazil je tek u finišu uspeo da slomi Kostarikance i sada ima bod više od naše selekcije, pred međusobni duel naredne srede.

Meč počinje od 20 časova, a pravdu će deliti iskusni nemački arbitar Feliks Brih.