Poraz Srbije od Ć vajcarske u drugoj utakmici na SP

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Ơvajcarske 2:1 (0:1) u utakmici drugog kola E grupe na Mundijalu u Rusiji.

Srbija je povela golom Aleksandra Mitrovića u 5. minutu, izjednačio je Granit DĆŸaka u 53, a pobedu Ć vajcarcima doneo je DĆŸerdan Ć aćiri u 90. minutu.

Ranije danas Brazil je savladao Kostariku 2:0.

Brazil i Ơvajcarska vode na tabeli sa četiri boda, Srbija ima tri, dok je Kostarika bez bodova.

U poslednjem kolu, 27. juna, sastaju se Srbija – Brazil i Ć vajcarska – Kostartika.

Tok meča

90. minut – igra se joĆĄ 4 minuta

90. minut – Kontra Ć aćirija, izlazi sam pred Stojkovića, nije mu bilo teĆĄko. Gol! 2:1 za Ć vajcarsku

88. minut – Izvanredna kontra Radonjića, korner za naĆĄe. Opet faul u napadu u ĆĄesnaestercu, ĆŸuti karton Mitroviću zbog protesta.

86. minut – prekrĆĄaj na oko 25 metara od naĆĄeg gola. Slobodan udarac. Pogodio je ĆŸivi zid Rodrigez, novi korner za Ć vajcarce, 5. po redu. Opasno posle kornera, blokira Matić. Opet aut za Ć vajcarce.

84. minut – opet Ć vajcarci u izvanrednom ĆĄansi. Stojković brani. Kao da naĆĄi nemaju dovoljno snage za celu utakmicu.

83. minut – 15. ĆĄut Ć vajcaraca ka naĆĄem golu uputio je Ć aćiri, preko gola.

82. minut – Kakav ĆĄut Ć vajcaraca sa oko 25 metara, Stojković na mestu.

80 minut – Kratka opsada naĆĄeg gola zavrĆĄila ubacivanjem u ĆĄesnaesterac, lopta u gol autu. Izmena kod naĆĄih, uĆĄao je Radonjić.

77. minut – Odličan udarac Ljajića sa petnestak metara. Blokiran. U kontri Ć aćiri, kontra 2 na 4, naĆĄi su se odbranili.

74. minut – kontra Ć vajcarske, Ć aćiri ubacuje loptu, protivnički izgrač sam ispre Stojkovića udarac u spoljni deo mreĆŸe. Ipak, ofsajd!

73. minut – izmena u timu Ć vajcarske. Izlazi DĆŸemaili, ulazi Embolo.

72. minut – stiĆŸe podrĆĄka sa tribina. Ceo stadion skandira „Srbija, Srbija“

70. minut – Sad mi imamo posed lopte, napadamo. Opet imamo malu inicijativu.

68. minut – opet dobar napad naĆĄih, fantastična prilika, centarĆĄut Kolarova sa leve strane, lopta proĆĄla kroz mnogo nogu i otiĆĄla na drugu stranu u aut. Odlična prilika.

67. minut – dobar napad naĆĄih na peterac, joĆĄ jedan faul u napadu naĆĄoj ekipi.

66. minut – igra se već nekoliko minuta između ĆĄesnaesteraca, bez ĆĄansi.

64. minut – Brih svira očigledan naĆĄ aut za Ć vajcarce, protest naĆĄih. Promena kod naĆĄih, izlazi Kostić ulazi Ljajić.

59. minut – I dalje veći posed lopte Ć vajcarske reprezentacije.

58. minut – Iznenadan ĆĄut Ć aćirija iskosa sa oko 18 metara, stativa.

52. minut – kontra Ć vajcaraca, naĆĄi se brane, naleće DĆŸaka na povratnu loptu. Izvanredan udarac sa oko 19 metara. Stojković nije mogao da brani. Gooool! 1:1.

51. minut – Spektakularan vez na malom prostoru Tadića i Mitrovića, korner. Mitrović naskočio rivale, glavom preko glave.

50. minut – Udarac Rikarda Rodrigeza prema golu. Najbolje za nas, veliki promaĆĄaj.

48 minut – imali smo sreće. Duboka lopta u naĆĄ ĆĄesnaesterac, jedan protivnički igrač izbio sam ali ga naĆĄi sustigli i izbili loptu.

21.03 – Počelo drugo poluvreme. NaĆĄi bez izmena. Ć vajcarci napravili jednu promenu. Napred Orlovi! Idemooo do osmine finala!

Kraj prvog dela. Vodimo 1:0, ali imamo problema u igri. Ơvajcarci stvaraju viơak preko leve strane. Naơi su odlično igrali prvih petnaestak minuta, a zatim su protivnici preuzeli inicijativu, da bi opet u zadnjih pet minuta prvog poluvremena, doơli do daha i stvorili smo nekoliko veoma ozbiljnih prilika. Sve u svemu, najzadovoljniji trebamo da budemo postignutim 1:0 za Srbiju, prvo poluvreme.

47. minut – Neoprezan start Matića i joĆĄ jedan ĆŸuti karton. Treći za naĆĄe igrače.

46. minut – Odličan volej Tadića sa oko 18 metara za malo preko gola. Kakva prilika joĆĄ jednom.

45. minut – igra se joĆĄ 2 minuta nastavka

43. minut – korner iznudio Tadić, koji je i izveo korner. Kakva ĆĄansa, i ToĆĄić i Matić su promaĆĄili loptu. StraĆĄna prilika za povećanje rezultata.

42. minut – konačno smo malo zapretili. Tadić me promeĆĄao dva igrača protivnika, centrirao, ali preko svih igrača u ĆĄesnaestercu..

41. minut – Udarac Ć aćirija sa oko 16 metara, blokiran.

39. minut – Klizeći Milivojevića na Ć aćirija, s leđa. Ćœuti karton za Milivojevića.

36. minut – OĆĄtar start nad Mitrovićem, na uglu ĆĄesnaesterca, oko 17 metara. Svi igrači su u kaznenom prostoru. Izvodi Kolarov, lopta se odbija Tadiću, oĆĄtar udarac, golman na mestu.

34. minut – već 10 minuta smo prepustili igru Ć vajcarcima. Do ovog trenutka imaju već 8 udaraca ka naĆĄem golu. PreviĆĄe!

33. minut – visoko podignuta noga Sergeja Milinković Savića, ĆŸuti karton naĆĄem igraču.

33. minut – JoĆĄ jednom velika prilika za protivnika. Ne branimo se dovoljno dobro. Imaju protivnici previĆĄe prostora.

30. minut – Fantastična odbrana Stojkovića. Najbolja ĆĄansa za Ć vajcarsku. DĆŸemaili se ubacio, sam ispred Stojkovića koji fenomenalno reaguje i brani. Novi korner.

28. minut – Luka Milivojević ostao na zemlji, dozvoljena lekarska pomoć. Dobro doĆĄao predah. Milivojević pretrčao dosad 4 kilometra.

26. minut – Krstajić interveniĆĄe savetima Tadiću, uvideo je gde greĆĄimo.

26. minut – Ć vajcarci strpljivo napadaju. Izborili korner. Inače, protivnik je jako dobar u prekidu.

23. minut – Pritisli Ć vajcarci. Nekoliko udaraca prema golu Stojkovića, blokirani udarci od naĆĄih igrača. Preti i protivnik

19. minut – Makazice Mitrovića sa oko 14 metara, preko gola. Vrlo često ulazimo u poziciju za ĆĄut. JoĆĄ jedan udarac ka golu protivnika.

15. minut – Udarac Sergeja, pored gola

12. minut – Pritisci naĆĄih, igramo dobro za početak. Ređaju se ĆĄanse, biće joĆĄ golova.

8. minut – Ć vajcarci uzvraćaju, izvanredna prilika. Udarac pored gola.

5. minut – Siloviti Orlovi, guĆŸva u kaznenom prostoru Ć vajcarske, Mitrović. Gooool! 1:0 za Srbiju.

20.00 – Utakmica je počela, Napred Orlovi!!!

Reprezentacija Srbije igra protiv Ơvajcarske meč drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Srbija – Ơvajcarska 0:0.

Glavni arbitar: Feliks Brih (Nemačka)

Sastavi:

Srbija(4-2-3-1): Stojković – Milenković, Toơić, Ivanović, Kolarov – Milivojević, Matić – Milinković-Savić, Kostić, Tadić – Mitrović

Ć vajcarska (4-2-3-1): Zomer – LihtĆĄtajner, Akanđi, Ć er, Rodrigez – DĆŸaka, Behrami – Ć aćiri, DĆŸemaili, Cuber – Ć eferović

‘Orlovi’, posle pobede nad Kostarikom u prvom kolu (1:0), odnosno remija ‘SajdĆŸija’ sa Brazilom (1:1), pobedom mogu direktno u nokaut fazu pred poslednju rundu.

S druge strane, u prvom meču dana Brazil je tek u finiơu uspeo da slomi Kostarikance i sada ima bod viơe od naơe selekcije, pred međusobni duel naredne srede.

Meč počinje od 20 časova, a pravdu će deliti iskusni nemački arbitar Feliks Brih.