„Šta si uradio?“: Novak ‘ribao’ sudiju zbog provokacija sa tribina

Novak Đoković pobedio je Holanđanina Talona Grikspora sa 3-0 u 2. kolu US Opena, usput se obračunao sa provokatorima.

Najbolji teniser sveta rutinski je savladao rivala i kontrolisao svaki trenutak meča, ali ga je iznerviralo što se sudija nije potrudio da do kraja radi svoj deo posla.

Provokatori sa tribina su ispuštali krike i vikali tokom razmene udaraca i to je kulminiralo na početku 3. seta.

Pri vođstvu Đokovića od 2-0 u setovima i dobrog početka treći set, Novak više nije želeo da toleriše gluposti jedne grupe navijača.

U padu koncentracije, propala mu je šansa da napadne brejk u 1. gemu 3. seta, pa je otišao do sudije.

„Šta si uradio“, pitao je Novak sudiju, koji je nevešto pokušao da objasni kako će skrenuti pažnju navijačima.

Đoković je čak napomenuo da mu i ne smeta to prilikom pripreme za servis, već tokom same razmene udaraca i tokom poena.

Onda je sudija glasno i jasno izrazio molbu da se meč ne remeti, što je urodilo plodom.

Ipak, i ovaj put se pokazalo da je za to neophodna intervencija najboljeg tenisera sveta, a ne sama intuicija i osećaj sudije.