Vakcinacija zaposlenih u ustanovama soc.zaštite u Beogradu

BEOGRAD – Na Beogradskom sajmu u toku je vakcinacija zaposlenih u ustanovama socijalne zaštite na teritoriji grada Beograda, a gradska sekretarka za socijalnu zaštitu Nataša Stanisavljević kazala je da se veliki broj zaposlenih u tim ustanovama prijavio za vakcinu, zbog čega je Grad posebno ponosan.

Prema njenim rečima, danas će biti vakcinisani kineskom vakcinom Sinofarm zaposleni iz ustanova Prihvatilište za decu, Prihvatilište za odrasla i stara lica, radnici gradskog Centra za socijalni rad, gerontodomaćice, negovateljice, zaposleni i korisnici Sigurne kuće.

Stanisavljević ističe da je za korisnike Sigurne kuće bio organizovan poseban prevoz od kuća u koje su smešteni do mesta vakcinacije i nazad.

Najavila je da će u utorak, 26. januara, biti organizovana vakcinacija korisnika Prihvatilišta za odrasla i stara lica, njih 65 koji su beskućnici, bez krova nad glavom, i to u samoj ustanovi.

„Veoma smo ponosni što smo u saradnji sa Ministartsvom za rad, zapošljavanje, socijalna i boračka pitanja i Ministarstvom zdravlja uspeli da omogućimo termine za naše zaposlene. Ponosni smo što su oni odgovorni prema svom zdravlju i što su se odlučili za vakcinaciju“, kazala je Stanisavljević.

S obzirom da je sada na raspolaganju bila kineska vakcina, danas će se vakcinisati oni koji su se za nju i opredelili, a Stanisavljević kaže da će se u narednom periodu vakcinisati i svi ostali sa vakcinama koje budu dostupne.

Stanisavljević navodi i da je za teško pokretne ili nepokretne osobe omogućen dolazak mobilnih ekipa kućne nege na adresu stanovanja, a da se u saradnji sa domovima zdravlja vakcinacija za te osobe organizuje u njihovim domovima.

„U narednom periodu ćemo posebno pratiti imunizaciju osoba sa invaliditetom i naravno starijih ljudi koji su nepokretni zbog svojih bolesti“, navodi Stanisavljević.

Kao važno, Stanisavljević navodi da je Grad u saradnji sa Gerontološkim centrom Beograd na vreme organizovao da se svi korisnici usluge „Pomoć u kući“ kontaktiraju i da se njima pruži, ukoliko im je potrebna, bilo kakva pomoć oko prijavljivanja ili dolaženja ekipe kućne nege na kućnu adresu.

(Tanjug)

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

Komentari (1)
Dodaj komentar
  • bambi

    Eto i radnike Centara za socijalni rad cemo obezbediti, osigurati im zivote. Mi vodimo o njima racuna kao sto oni o nasoj deci vode racuna. Evo npr. ja vec sedmu godinu Centru za socijalni rad pisem podneske u kojima zahtevam da pozovu moju bivsu suprugu, sa kojom sam u parnicnom postupku odredjivanja staratesljstva, na razgovor ne bi li joj objasnili da sudska Privremena mera mora da se postuje i da ne sme godinama da zabranjuje vidjenje i zivot moga sina i mene, ali oni ni prstom da maknu. Jos kada dodjem da ih upitam da li je normalno to sto rade, oni me ponizavaju i ismejavaju. Osnovna uloga radnika Centara za socijalni rad je zastita prava dece. Ovo je grubo krsenje roditeljskog prava i u ovakvim slucajevima se protiv majke podize tuzbeni postupak i dete se po automatizmu izmesta kod oca u porodicu. Sedam godina mi se radnici keze i podsmevaju ispunjavajuci sve hirove ovakvoj majci. Ovo je odvratno. Mene je sramota u kojoj zemlji zivim. Nisam u zivotu licemernije i podlije ljude nego sto su ovi iz Centara za socijalni rad. Zasta oni primaju platu? Kako ih malo sramota nije? Koliko dece u Srbiji pati za svojim ocem? Ne postoji jaci bol koji se detetu moze naneti. I nadleznom Ministarstvu da porucim. Sram da vas bude.