Šokantno: naše emocije utiču na ishranu

Analizirajte svoje emocije dok jedete. Kako se osećate? Da li ste opušteni ili nervozni?

Da li vam se desilo da se osećate loše jer ćete nešto da pojedete što znate da će loše uticati na vašu kilažu?

Poslušajte ova tri saveta nutricionista:

  • Opustite se pre nego što počnete da jedete. Uživajte u hrani. Nema potrebe da osećate krivicu zbog toga što jedete. To izaziva dodatni stres pa ćete i hranu teže svariti.
  • Uživate u svakom zalogaju. Jedite dok osećate potrebu za hranom. Vremenom ćete naučiti da prepoznate kada ste siti i umereno ćete jesti.
  • Obratite pažnju na to kako se osećate nakon što pojedete određenu hrane. Izbegavajte onu nakon koje se ne osećate dobro.

Vaše emocije i telo vam šalju signal za uzbunu kada im određena hrana ne prija. Slušajte svoje emocije i oslobodićete se i stresa i viška kilograma.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

emocijeishrana
Komentari (1)
Dodaj komentar
  • Anonimni

    Odlicno se razumem sa nutricionistima koji ishranu tretiraju na ovaj nacin.Spadam u „svastojede“j.volim sve svetske kuhinje .Po mom nestrucnom klasiranju najbliza mi je italijamska,turska, ,uopste mediTeranska.U grupi sam onih koji uzivaju u hrani jer im je vise od zadovoljenja fizioloske potrebe,pa umem da preteram ,najcesce sa omiljenim ukusima i tada se ne kajem kada je povremeno.Ali kada nekontrolisano jedem ,sto se desavalo kajem se ,ali ne pre jela nego posle,sto se lose odrazava i na raspolozenje zbog tromosti kao i na visak kilograma cije salo ,ne samo sto je estetski nedopadljivo vec i smeta. pri svakodnevnim aktivnostima. Sve u svemu slazem se sa savetima nutricionista koji doprinose boljem balansiranju hrane bez nepotrebnog prejedanja koje postaje rutinsko vremenom kao i bez umisljenog odricanja koje je ,kao sto kazu u tekstu,deo emocionalnih praznina ,a ne neodoljive zelje za praznim kalorijama.