Jedan od najiščekivanijih boks mečeva u poslednje vreme između Meksikanca Kanela Alvaresa i Amerikanca Terensa Kroforda održaće se 13. septembra u Las Vegasu, objavili su danas organizatori.
Borba za objedinjenu titulu u supersrednjoj kategoriji deo je Alvaresovog ugovora od najmanje četiri borbe za 400 miliona dolara sa organizatorima iz Rijada (Riyadh Season). Jedna od tih borbi može biti organizovana i na drugoj lokaciji, a Las Vegas je postao bokserski dom za 34-godišnjeg Meksikanca.
Alvares ima 63 pobede, dva poraza i dva remija.
„Spreman sam da još jednom pokažem da sam najbolji borac na svetu u svakoj kategoriji“ rekao je Alvares.
Kroford je ostvario 41 pobedu i neporažen je.
„Moj skor govori za sebe. Ja sam najbolji borac na svetu i bez obzira na protivnika ili težinsku kategoriju, uvek sam bio na vrhu, 13. septembra, moja ruka će ponovo biti podignuta dok svet posmatra veličinu“, naveo je 37-godišnji američki bokser.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com