Bajern eliminisan u četvrtfinalu Kupa Nemačke

MINHEN – Fudbaleri Bajerna eliminisani su danas u četvrtfinalu Kupa Nemačke pošto su kod kuće poraženi 1:2 od Frajburga, prošlogodišnjeg finaliste.

Tomas Tuhel je u subotu debitovao na klupi Bajerna pobedom nad direktnim rivalom u trci za titulu Borusijom iz Dortmunda (4:2), ali je samo četiri dana kasnije doživeo „hladan tuš“.

Njegova ekipa je odlično otvorila meč protiv Frajburga, povela je golom defanzivca Upamekana u 19. minutu, i ništa tad nije nagoveštavalo da će Bavarci okončati ućešće u najmasovnijem takmičenju.

Gosti iz Frajburga se međutim nisu uplašili giganta iz Minhena i uspeli su da izjednače već u 27. minutu preko Hoflera.

Napadao je Bajern do kraja meča svim silama, ali nije našao put do gola i pobede.

Kazna za promašaje stigla je domaće u petom minutu nadoknade, kad je Musijala skrivio penal nesmotrenim igranjem rukom, a siguran je sa bele tačke bio Holer.

Frajburg je tako drugi polufinalista Kupa Nemačke, pre njega se među četiri najbolje ekipe plasirao Ajntraht koji je kod kuće golovima Kolo Muanija u prvom poluvremenu rutinski pobedio Union Berlin 2:0.

U sredu se igraju preostala dva četvrtfinalna meča, Nirnberg – Štutgart i Lajpcig – Borusija Dortmund.