Bajern pobedio Borusiju Dortmund, tri gola Levandovskog

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras posle preokreta na svom terenu u velikom derbiju Borusiju iz Dortmunda sa 4:2, u utakmici 24. kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Ekipa iz Dortmunda imala je dva gola prednosti već do devetog minuta, a oba gola postigao je Erling Haland, u drugom i devetom minutu.

Šampion Nemačke izjednačio je sa dva gola Roberta Levandovskog, u 26. minutu i 44. minutu iz jedanaesterca, a vodjstvo Bajernu doneo je Leon Gorecka pogotkom u 88. minutu. Konačan rezultat postavio je Levandovski u 90. minutu svojim trećim golom na utakmici.

To je 12. het-trik Levandovskog u Bundesligi. Poljski napadač je prvi strelac Bundeslige sa 31 golom, a drugi je Haland sa 19.

Bajern je ostvario 17. pobedu u prvenstvu i vratio se na prvo mesto na tabeli sa 55 bodova, dva više od drugoplasiranog Lajpciga.

Borusija Dortmund je pretrpela deveti poraz i šesta je na tabeli sa 39 bodova.