Bogdanović vodio Sakramento do pobede nad Njujorkom

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović predvodio je Sakramento u noći izmedju nedelje i ponedeljka do pobede sa 102:99 nad Njujorkom u NBA ligi.

Bogdanović je bio najefikasniji u Sakramentu sa 22 poena uz šut sedam od 11 iz igre, za 27 minuta u igri, a imao je i sedam asistencija i po jedan skok i ukradenu loptu.

Odlučujuću trojku 1,6 sekundu pre kraja utakmice postigao je Skal Labiler, koji je sa 14 poena uz Bogdanovića bio najzaslužniji za pobedu Sakramenta.

Los Andjeles Klipersi su sa 123:120 pobedili Bruklin. Srpski košarkaš Miloš Teodosić dao je 14 poena, imao četiri asistencije i dva skoka za 28 minuta.

Boban Marjanović nije ulazio u igru u timu Klipersa, koji su u finišu utakmice pobedili zahvaljujući seriji 13:2.

Viktor Oladipo vodio je sa 33 poena Indijanu do pobede nad Vašingonom rezultatom 98:95, a veliku pomoć imao je u Bojanu Bogdanoviću, koji je postigao 20.

Vašington, u kom je Bredli Bil bio najbolji sa 22 poena i 11 asistencija, što mu je rekord karijere, zabeležio treći vezani poraz, prvi put ove sezone.

Bil je bio najefikasniji u svojoj ekipi, ali je iz igre šutirao samo osam od 27 i promašio je tri šuta pred kraj koji bi eventualno doveli Vašington do izjednačenja.

Toronto je savladao Šarlot sa 103:98 i tako zabeležio 11. pobedu u poslednjih 12 utakmica u NBA ligi.

Demar Derozan je sa 19 poena bio najefikasniji u ekipi Toronta, a odlično je igrao i Jonas Valančijunas, koji je uz 18 poena imao i 13 skokova. Istakli su se još Serž Ibaka sa 17 i sa 14 Kajl Lauri.

Nju Orleans je sa 126:109 pobedio Dalas uz 30 poena Džrua Holideja, 24 Nikole Mirotića i 23 Entonija Dejvisa, koji je imao i 13 skokova.

Janis Adetokumbo je sa 35 poena prekinuo lošu seriju Milvokija od četiri poraza. Ta ekipa je rezultatom 118:110 pobedila Filadelfiju, u kojoj se sa 25 istakao Dario Šarić.