Crno beli slavili protiv Žalgirisa u 5. kolu Evrolige

BEOGRAD – Košarkaši Partizana savladali su večeras u Štark areni Žalgiris sa 87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 27:19) u petom kolu Evrolige i tako upisali drugi uzastopni trijumf u elitnom takmičenju.

I srpski i litvanski tim posle pet mečeva imaju skor 2-3.

Najefikasniji u timu trenera Željka Obradovića bio je odlični Kevin Panter sa 26 poena, pratio ga je Dante Egzum sa 11 poena, dok su Zek Ledej, Matijas Lesor i DŽejms Naneli postigli po 10 poena.

U ekipi Žalgirisa istakao se Kinan Evans sa 16 poena, dok je Rolands Šmits postigao 11 poena.

Košarkaši crno-belih od početka do kraja meča kontrolisali su rezultat, a do prvog i jedinog vođstva (22:20) gosti su došli na kraju prve četvrtine.

Partizan je početkom drugog poluvremena imao maksimalnih 12 poena prednosti (49:37), ali je dozvolio Žalgirisu seriju 17:5, kojom je došao do izjednačenja (54:54).

Srpski predstavnik je pre svega pametnom igrom u napadu u poslednjoj deonici došao do vrednog trijumfa.

U šestom kolu Evrolige Partizan će 3. novembra gostovati Panatinaikosu u Atini, dok će Žalgiris dan kasnije ugostiti Albu iz Berlina.