Dijabate: Karte su u našim rukama

BEOGRAD – Krilni napadač Partizana Fuseni Dijabate izjavio je uoči sutrašnje utakmice grupne faze Lige konferencija protiv Nice da su karte meča u rukama njega i njegovih saigrača i da pred svojim navijačima moraju da pokažu karakter do poslednjeg minuta.

Crno-beli će sutra u Humskoj u 21.00 dočekati Francuze u drugom kolu H grupe. Partizan je u prethdonom kolu remizirao na gostovanju protiv Slovačkog (3:3), dok je Nica odigrala nerešeno (1:1) protiv Kelna na svom terenu.

„Nica je naviknuta na ovu vrstu mečeva, ali su karte u našim rukama. Na nama je da dobro počnemo meč i pokažemo karakter do poslednjeg minuta i da budemo dobro podržani od naših navijača. Cilj je što bolji rezultat“, rekao je DIjabate na današnjoj konferenciji za medije u Humskoj.

Fudbaler iz Malija poznaje dobro golmana Nice Kaspera Šmajhela sa kojim je igrao u Lesteru.

„Igrao sam sa njim u prošlosti, ali nismo bili bliski ili prijatelji.
Poznajemo njegove kvalitete, ali na nama je da napadamo njihov gol. Sa dovoljno karaktera i dovoljno volje, možemo da uspemo“, izjavio je Dijabate.

U drugoj utakmici D grupe Lige konferencija Keln će sutra u 21.00 ugostiti Slovačko.