Djere bolji od Čekinata za drugu ATP titulu

Srpski teniser Laslo Djere osvojio je danas drugu ATP titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira na Sardniji pobedio Italijana Marka Čekinata sa 7:6(3), 7:5.

Meč Djerea i Čekinata, 74. i 103. tenisera sveta, trajao je dva sata i 15 minuta.

Djere je dobro počeo meč, u prvom gemu je napravio brejk, ali je već u narednom Italijan uzvratio istom merom i izjednačio na 1:1.

Jedinu brejk priliku u nastavku imao je Djere, nije je iskoristio, pa je pobednik prvog seta rešen u taj-brejku. To što je pri rezultatu 5:6 tražio medicinski tajm-aut nije poremetilo Djerea, osvojio je naredni gem, a potom je taj-brejk dobio sa ubedljivih 7:3.

U drugom setu vodila se velika borba, sa dosta preokreta. Prvo je Djere poveo sa 2:0, Čekinato je preokrenuo na 2:3, da bi srpski teniser potom poveo sa 4:3. U desetom gemu Djere je propustio jednu meč loptu, ali ono što mu tad nije pošlo za rukom jeste dva gema kasnije kada je iskoristio četvrtu meč loptu.