Đoković vodi 2: 0 u setovima protiv Cicipasa u finalu Australijan opena

MELBURN – Najbolji srpski teniser Novak Đoković poveo je 2:0 u setovima protiv Grka Stefanosa Cicipasa, u današnjem finalu Australijan opena u Melburnu.

Đoković je drugi set dobio u taj-brejku rezultatom 7:6 (7:4). Drugi set je trajao 70 minuta.

Oba tenisera su sigurno osvojila prve gemove na svoje servise na startu drugog seta. Grk je potom prvi put na meču osvojio gem sa nulom i poveo 2:1. Đoković je dobrim prvim servisima i sigurnim forhendima stigao do 2:2. Igralo se potom gem za gem, a Cicipas u 10. gemu nije iskoristio set loptu.

Grčki teniser je zatim na svoj servis poveo 6:5, a Đoković je izjednačio na 6:6. Srpski teniser je u taj-brejku poveo 4:1, ali je Cicipas izjednačio na 4:4. Đoković je potom osvojio tri poena i zasluženo je poveo 2:0 u setovima.

Đoković je prvi set dobio rezultatom 6:3.