Evropa dobija novog šampiona, Belgija pobedila Portugal

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Sevilji pobedila branioca titule, selekciju Portugala sa 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Torgan Azar u 42. minutu.

Belgija će u četvrfrfinalu igrati protiv Italije, koja je u subotu nakon produžetka slavila protiv Austrije sa 2:1.

Oprezno su igrale obe ekipe u prvom poluvremenu i nije bilo mnogo uzbudjenja, a Belgija je povela u 42. minutu. Azar je dobio lotpu na oko 20 metara od gola i sjajnim udarcem je savladao Ruija Patrisija.

Portugal je u nastavku imao bolje šanse, dobru priliku imao je Diogo Žota, Rafael Gerero je pogodio i stativu, ali ta selekcija nije uspela da zatrese mrežu Belgije.

Ono što je zabrinjavajuće za selekciju Belgije je to što je Kevin de Brujne zbog povrede morao da napusti teren početkom drugog poluvremena.

Belgija je slavila u sva četiri meča na ovom Evropskom prvenstvu, a trenutno je u seriji od 13 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Četvrfinalni meč Belgija – Italija na programu je 2. jula u Minhenu.