Ferencvaroš drugi polufinalista vaterpolo Lige šampiona

BEOGRAD – Vaterpolisti mađarskog Ferencvaroša drugi su polufinalisti Lige šampiona, pošto su danas u četvrfinalu završnog turnira u Beogradu na bazenu „SC 11. april“ pobedili Marsej 14:6 (3:0, 4:1, 3:3, 4:2).

Već posle prve deonice bilo je jasno da će francuska ekipa imati male šanse protiv aktuelnog šampiona.

Nakon prvog poluvremena imali su visokih 7:1, u nastavku se Marsej probudio iz letargije, ali visoka prednost Ferencvaroša bila je nedodirljiva.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Joanis Funtulis sa četiri gola, tri je postigao Marton Vamoš, a srpski vaterpolista Nikola Jakšić nije se upisao u listu strelaca.

U poraženom timu najbolji je bio Ante Vukićević sa dva pogotka, dok je reprezentivac Srbije Andrija Prlainović jednom savladao protivničkog golmana.

Ferencvaroš će se sutra u polufinalu od 20.30 sati sastati sa pobednikom duela Jug – Breša.

Prethodno je italijanski Pro Reko izborio polufinale pobedom protiv Hanovera i čeka boljeg iz meča Barseloneta – Olimpijakos, a meč je na programu sutra od 18 sati.

Rezultati četvrfinala: Pro Reko – Hanover 16:9, Ferencvaroš -Marsej 14:6 , Jug – Breša (18.00), Barseloneta – Olimpijakos (20.30).