Fudbaler Dušan Vlahović za pobedu Srbije protiv Azerbejdžana

BEOGRAD – Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je sinoć u Beogradu Azerbejdžan sa 3:1 (1:1), u utakmici A grupe kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Dvostruki strelac za Srbiju bio je Dušan Vlahović, u 30. minutu iz penala i 53, a sa bele tačke pogodio je i Dušan Tadić u 83. minutu.

Gol za Azerbejdžan, posle velikog kiksa golmana Predraga Rajkovića, postigao je Emin Mahmudov u 45+2 minutu.

U našoj grupi Portugal je savladao Luksemburg sa 5:0.

Srbija vodi na tabeli sa 17 bodova, Portugal uz meč manje ima 16, Luksemburg šest, Irska pet, a Azerbejdžan bod.

Srbija u poslednjem meču kvalifikacija gostuje Portugalu 14. novembra i tada će izvesno pasti odluka ko će direktno u Katar.

Prethodno, Portugal će tri dana ranije gostovati u Irskoj, a Srbija odigrati prijateljski meč sa Katarom.