Fudbaleri Danske vodili 2: 0, pa izgubili 3: 2 od Kazahstana

ASTANA – Fudbalska reprezentacija Kazahstana pobedila je danas u Astani selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će naredne godine biti održano u Nemačkoj.

Danska je posle prvog poluvremena vodila 2:0 golovima Rasmusa Hojlunda u 21. i 36. minutu. Domaća selekcija je od 73. do 89. minuta postigla tri gola. U strelce su se upisali Bahtijor Zajnutdinov u 73. iz penala, Aškat Tadibergen u 86. i Abat Ajmbetov u 89. minutu. Kazahstan je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Ajmbetov u poslednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.

Glavni sudija meča u Astani bio je srpski arbitar Novak Simović.

Kahastan će u narednom kolu, 16. juna gostovati selekciji San Marina, dok će Danska dočekati Severnu Irsku.

U grupi H kasnije večeras će igrati Slovenija – San Marino i Severna Irska – Finska.

Severna Irska, Danska, Slovenija i Kazahstan imaju po tri boda, dok su Finska i San Marino bez bodova.