Fudbaleri Partizana ubedljivi protiv Radničkog

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu u Beogradu Radnički iz Niša sa 4:0, u utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

Partizan je na početku imao inicijativu i napadao, a šanse su uglavnom imali Rikardo Gomeš i Bibras Natho, koji je u 28. minutu dobro dodao do Miloša Jojića, a ovaj pogodio stativu.

U 36. minutu Rikardo je postigao gol, na centaršut Marka Živkovića, a posle upotrebe VAR tehnologije pogodak je priznat, pošto je utvrdjeno da je lopta prešla gol liniju pre nego što je odbranio golman Damir Kahriman.

Rikardo je u 43. minutu postigao drugi pogodak na utakmici, a ponovo posle asistencije Živkovića.

U drugom poluvremenu dve prilike imali su Jojić i Nemanja Jović, ali je Kahriman dobro intervenisao.

U 63. minutu treći gol za Partizan postigao je Natho, posle asistencije Rikarda.

Dva minuta kasnije Radnički je imao najbolju priliku preko Rioheija Mićibućija, ali su japanskog fudbalera uspeli da zaustave Igor Vujačić i Siniša Saničanin.

Konačan rezultat postavio je Jović posle dobre akcije u 70. minutu.

Crno-beli na pauzu u Super ligi zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, odlaze sa prvog mesta na tabeli i maksimalnih 18 bodova iz šest utakmica.

Radnički je pretrpeo treći poraz i zauzima 12. mesto sa šest bodova.