Garsija-Leon osvojila drugo zlato na SP u atletici

JUDŽIN – Peruanska atleticarka Kimberli Garsija-Leon osvojila je danas zlatnu medalju u brzom hodanju na 35 kilometara na Svetskom prvenstvu u američkom Judžinu.

Peruanka je pobedu ostvarila u vremenu dva sata, 39 minuta i 16 sekundi. Ona je ovim trijumfom stigla do drugog zlata na SP, pošto je pre nedelju dana trijumfovala u brzom hodanju na 20 kilometara.

Srebrnu medalju je osvojila Poljakinja Kataržina Zdzjeblo, koja je ostvarila vreme od dva sata, 40 minuta i tri sekunde. Poljakinja je osvojila srebrnu medalju i u brzom hodanju na 20 kilometara.

Bronza je pripala Kineskinji Čijang Šiđije, koja je trku završila za dva sata, 40 minuta i 37 stotinki. Kineskinji je ovo druga medalja na SP, pošto je bila treća u brzom hodanju na 20 km.