Hamilton najbrĹži na prvom treningu u Monaku

Vozač Mercedesa Luis Hamilton ostvario je najbrže vreme na današnjem prvom treningu uoči trke Formule 1 za Veliku nagradu Monaka.

Trostruki svetski ĹĄampion prevezao je krug za minut i 13,4 sekunde.

Drugi je bio vozač Ferarija Sebastijan Fetel sa zaostatkom od 0,196 sekundi, a treći Maks Verstapen iz Red Bula sa 0,346 sekundi.

Vozač Mercedesa Valteri Botas zauzeo je četvrto mesto sa zaostatkom od 0,366 sekundi, a peti je bio Danijel Rikardo iz Red Bula sa 0,429 sekundi. Bivši svetski prvak Kimi Raikonen iz Ferarija zauzeo je sedmo mesto sa zaostatkom od 0,739 sekundi.

U prvih pet trka u šampionatu Hamilton i Fetel ostvarili su po dve pobede, a nemački vozač je prvi u plasmanu sa šest bodova više.

Bivši svetski prvak Dženson Baton vratio se u bolid Meklarena za trku u Monaku i zauzeo je 14. mesto. On je zamenio Feranda Alonsa koji će voziti trku Indijanapolis 500.

Drugi trening vozi se kasnije danas, u subotu od 14 časova su kvalifikacije, a trka za Veliku nagradu Monaka je dan kasnije u isto vreme.