Hektor pobednica veleslaloma u Kronplacu

Švedska skijašica Sara Hektor pobednica je današnje veleslalomske trke, koja je u okviru Svetskog kupa održana u italijanskom Kronplacu.

Ona je do svoje treće ovosezonske pobede došla uprkos grešci u donjem delu staze, sa rezultatom 2:03,63 minuta.

Druga je trku završila prošlosezonska osvajačica Velikog kristalnog globusa Slovakinja Petra Vlhova, koja je zaostala 0,15 sekundi, dok je treća kroz cilj prošla Francuskinja Tesa Vorli, uz zaostatak za pobednicom od 0,52 sekunde.

Domaća skijašica Federika Brinjone trku je završila na četvrtom mestu (0,57), a aktuelna olimpijska prvakinja u veleslalomu Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela je peto mesto (0,81).

Hektor u poretku veleslaloma vodi sa 462 boda, Vorli je sada preuzela drugo mesto sa 367 bodova, dok šest manje na trećem mestu ima Šifrin.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa Šifrin vodi sa 1.026 bodova, druga Vlhova zaostaje za 17, dok je treća Italijanka Sofija Godja sa 769 bodova.

Skijašice takmičenje u Svetskom kupu nastavljaju u subotu spustom u Garmiš-Partenkirhenu.