Holandski teniser Grikspor osvojio turnir u Indiji

PUNE – Holandski teniser Talon Grikspor osvojio je titulu na turniru u indijskom Puneu, pošto je danas u finalu pobedio Francuza Benžamena Bonzija 4:6, 7:5, 6:3.

Meč je trajao dva sata i 18 minuta. Ovo je bio drugi međusobni duel dvojice tenisera, a prvi trijumf Grikspora, koji je trenutno na 95. mestu ATP liste. Francuz je 60. teniser sveta.

Holandski teniser je trijumfom u Puneu stigao do prvog ATP trofeja u karijeri.

Francuz je osvojio prvi set, pošto je u ovom delu meča napravio jedan brejk. Holanđanin je uspeo u 11. gemu drugog seta da napravi brejk, a onda je na svoj servis stigao do izjednačenja. Grikspor je briljirao u trećem setu i zasluženo je stigao do prvog trofeja u karijeri.

ATP turnir u Puneu igrao se za nagradni fond od 642.735 dolara. Holanđanin je trijumfom u Indiji osvojio novčanu nagradu od 97.760 dolara i 250 bodova za ATP listu, dok je Francuzu pripalo 57.025 dolara i 150 poena.