Hrvatska na korak od SP, minimalna pobeda Ć vajcarske

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras u Zagrebu selekciju Grčke sa 4:1 u prvoj utakmici baraĆŸa za plasman na Svetsko prvenstvo 2018.

Hrvatska je povela u 13. minutu golom Luke Modrića iz jedanaesterca. Prethodno je golman Orestis Karnezis u kaznenom prostoru sruơio Nikolu Kalinića.

Na 2:0 je povisio Kalinić u 19. minutu, posle asistencije Ivana Strinića koji je odlično proơao po levoj strani.

Grčka je u 30. minutu golom Sokratisa glavom posle kornera uspela da smanji prednost domaće ekipe, ali je samo tri minuta kasnije mreĆŸu GrĆĄke pogodio i Ivan PeriĆĄić nakon sjajnog centarĆĄuta Ć ime Vrsaljka.

Konačan rezultat postavio je Andrej Kramarić u 49. minutu.

Fudbaleri Ơvajcarske su u gostima slavili protiv Severne Irske sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Rikardo Rodriges u 58. minutu iz penala.

Revanơ mečevi igraju se za tri dana u Atini, odnosno u Bazelu.