Inter pobedio Atletiko Madrid u Ligi šampiona

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu u Milanu Atletiko Madrid 1:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Jedini gol postigao je Marko Arnautović u 79. minutu.

Atletiko je prvi zapretio u 12. minutu, kada je u prilici bio Samuel Lino, ali je šutirao pored gola.

Inter je posle toga imao inicijativu, ali bez pravih prilika. U 26. minutu Alesandro Bastoni je iz izgledne šanse šutirao pored gola.

U 32. minutu Markus Tiram je dodao do Lautara Martinesa, koji je šutirao preko gola Jana Oblaka. Slovenački golman je dobro reagovao u nekoliko navrata do kraja poluvremena.

Među najboljim prilikama bila je ona iz 37. minuta, kada je uhvatio loptu koju je Martines poslao glavom, posle centaršuta Nikole Barele, kao i ona iz 44. minuta posle pokušaja Tirama posle akcije sa Barelom.

U 49. minutu Inter je mogao da povede ali je pored stative šutirao Arnautović. Sa druge strane u 56. minutu neprecizan je bio Lino, posle duplog pasa sa Rodrigom De Paulom.

Veliku priliku propustio je Arnautović u 64. minutu, kada je posle dodavanja Martinesa šutirao preko gola.

U 77. minutu ponovo je pokušao Martines i ponovo je dobro odbranio Oblak.

Dva minuta kasnije Inter je poveo golom Arnautovića. Martinesov šut posle solo prodora odbranio je Oblak, loptu je iskosa na petercu sačekao Arnautović i poslao je u mrežu.

Do kraja nije bilo većih prilika, pa Inter 13. marta ide na revanš u Španiju sa golom prednosti.