Inter pobedio Milan u gradskom derbiju

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu u velikom gradskom derbiju Milan sa 1:0, u utakmici 21. kola Serije A.

Jedini gol postigao je Lautaro Martines u 34. minutu, na centaršut Hakana Čalhanoglua. To je bio njegov sedmi gol u „Derbiju dela Madonina“, a ukupno 12. u prvenstvu ove sezone.

Inter je tokom većeg dela utakmice imao inicijativu, a fudbaleri Milana nisu uputili nijedan šut u okvir gola.

Fudbaleri Intera postigli su još dva gola, koja su poništena. Pogodak Romelua Lukakua poništen je u 83. minutu pošto je belgijski fudbaler napravio prekršaj, dok je gol Martinesa poništen zbog ofsajda u poslednjem minutu.

Inter ima 14 pobeda i drugi je na tabeli sa 43 boda, 13 manje od prvoplasiranog Napolija.

Milan je nastavio niz loših rezultata, a posle trećeg uzastopnog poraza, ukupno petog u ligi, zauzima šesto mesto na tabeli sa 38 bodova.