Isko za pobedu Reala u Hihonu

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas u Hihonu ekipu Sportinga sa 3:2 u utakmici 32. kola Primere.

Sporting je dva puta vodio na današnjem meču, ali je Isko golom u 90. minutu doneo važna tri boda Realu pred derbi sa Barselonom u narednom kolu španskog šampionata.

Real je prvi na tabeli Primere sa 75 bodova, odnosno ima šest bodova više od Barselone koja svoj meč 32. kola igra kasnije danas. Sporting je u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa 22 osvojena boda.

Za ekipu iz Madrida danas nisu igrali Kristijano Ronaldo, Garet Bejl i Karim Benzema, što je Sporting iskoristio na početku meča. Hrvatski fudbaler Duje Čop je u 14. minutu doneo prednost Sportingu posle asistencije Mikela Vesge.

Slavlje domaće ekipe je, medjutim, kratko trajalo pošto je samo tri minuta kasnije izjednačio Isko.

Vesga je na početku drugog poluvremena ponovo doveo Sporting u vodjstvo, pošto je mrežu gostujuće ekipe pogodio u 50. minutu glavom, ali je Real golovima Alvara Morate u 59. i Iska u 90. minutu preokrenuo rezultat i na kraju slavio.

Real u narednom kolu dočekuje Barselonu u velikom španskom derbiju, dok Sporting ide u goste Osasuni.