Japan pobedio Kolumbiju, prvi crveni karton na Svetskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Japana pobedila je danas Kolumbiju u Saransku sa 2:1, u prvom kolu Grupe H Svetskog prvenstva.

Utakmica je počela burno, crvenim kartonom za Karlosa Sančesa koji je u trećem minutu skrivio penal iz kog je Japan poveo golom Šindjija Kagave.

Sančesovo isključenje je prvo na šampionatu u Rusiji, a to je drugi najbrže dobijeni crveni karton u istoriji svetskih prvenstava.

Rekord drži urugvajski fudbaler Hoze Batista koji je 1986. dobio crveni karton u prvom minutu.

Kolumbija je uspela da izjednači sa igračem manje, golom Huana Kintera u 39. minutu iz slobodnog udarca, ali nije imala šanse protiv Japana u drugom poluvremenu.

Japan je napadao stvarao šanse, a do novog vidjstva došao je u 73. minutu preko Juje Osaka.

Druga utakmica u Grupi H izmedju Poljske i Senegala igraće se od 17.00 na stadionu Otkritije arena u Moskvi.