Junajted bolji od Čelsija, trka se nastavlja u Premijer ligi

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas na svom terenu Čelsi sa 2:0 u 33. kolu Premijer lige i tako trku za titulom u Engleskoj učinili neizvesnom u završnici prvenstva.

Junajted je slavio golovima Markusa Rašforda u sedmom i Andera Erere u 49. minutu.

Čelsi je ostao na prvom mestu sa 75 bodova, četiri više od drugoplasiranog Totenhema. Oba ta tima odigrala su do sada 32 meča, što znači da ih čeka još šest do kraja. Junajted se popeo na peto mesto sa 60 bodova iz 31 utakmice, odnosno, sada ima četiri manje od Mančester sitija, koji ima i meč više. Na trećem mestu je Liverpul sa 66 bodova iz 33 utakmice.

Junajted je danas poveo posle sjajne akcije koju je započeo Erera. On je osvojio loptu na svojoj polovini, a onda je uputio dugačak šut u prostor. Rašford je bio najbrži i pokupio je pas na oko 20 metara, a onda ušao u šesnaesterac i sa desne strane sa oko 11 metara savladao Asmira Begovića.

U 49. minutu, Ešli Jang je ušao u šesnaesterac sa leve strane, a onda dodao loptu unazad do Erere, koji je snažnim šutem savladao Begovića za 2:0.

Rezultat se do kraja meča nije menjao, a osim golova na meču nije vidjeno mnogo prilika, iako je tempo bio dobar.