Juventusu derbi protiv Fiorentine

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima ekipu Fiorentine sa 2:1 u utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Sam početak derbija u Firenci bio je veoma buran, pošto su u 16. i 20. minutu poništena dva gola, po jedan na obe strane.

Prednost Juventusu doneo je Mario Mandžikić golom u 35. minutu. Sami Kedira je nabacio loptu tačno na glavu Polu Pogbi u kaznenom prostoru, a on je samo spustio prema sredini. Mandžukić je natrčao i iz prve je poslao u mrežu Fiorentine.

„Stara dama“ je prednost od 1:0 čuvala sve do 81. minuta.

U tom 81. minutu Nikola Kalinić je iskoristio veliku grešku odbrane i izjednačio na 1:1, ali je samo dva minuta kasnije Alvaro Morata doneo pobedu Juventusu.

Juventus je sve bliže odbrani titule, prvi je na tabeli Serije A sa 85 bodova, odnosno ima 12 bodova više od drugoplasiranog Napolija koji ima meč manje.

Fiorentina je ostala na petom mestu sa 59 bodova.