Kanađanin Kroford osvojio zlato u superveleslalomu na Svetskom prvenstvu

Kanadski skijaš Džejms Kroford osvojio je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Svetskom prvenstvu u francuskom Meribelu.

Kroford je pobedio rezultatom 1:07,22 minuta i bio je za jednu stotinku brži od favorizovanog Norvežanina Aleksandera Omota Kildea.

Kroford je tako osvojio drugu medalju na velikim takmičenjima, posle bronze u alpskoj kombinaciji na prošlogodišnjim Igrama u Pekingu. On još nema pobedu u Svetskom kupu.

Bronzanu medalju osvojio je Francuz Aleksi Penturo sa 0,26 sekundi zaostatka za pobednikom.

Švajcarac Marko Odermat zauzeo je četvrto mesto, a iza njega bili su austrijski skijaši Rafael Hazer i Marko Švarc.

Branilac titule Austrijanac Vincent Krihmajr zauzeo je 12. mesto sa 0,87 sekundi zaostatka za pobednikom.