Keln sa penala eliminisao Slovacko iz Lige konferencija

Fudbaleri Kelna pobedili su danas u gostima ekipu Slovackog sa 1:0, u utakmici petog kola Grupe D Lige konferencija.

Posle ove pobede, Keln je treći na tabeli sa sedam bodova, dok je češki tim na poslednjem mestu sa četiri boda i izgubio je šanse za prolaz dalje.

Nica je sinoć na svom terenu slavila protiv Partizana sa 2:1 i ta dva tima imaju po osam bodova, pa će poslednje kolo doneti konačan rasplet u ovoj grupi.

U poslednjem kolu će Partizan dočekati Slovacko, dok će Keln ugostiti Nicu.

Meč Slovackog i Kelna trebalo je da se igra juče od 18.45, ali je zbog guste magle prvo pomeren na 20.00. Duel je počeo, ali je odigrano samo nekoliko minuta nakon čega je prekinut i odložen za danas.

Keln je bio mnogo bolji rival, a na kraju je slavio iz drugog penala pošto je prvi u 51. minutu golman domaćeg tima odbranio Florijanu Kajncu. U 82. minutu dosudjen je novi jedanaesterac za Keln i tada je Ondrej Duda bio siguran.

Poslednje kolo na programu je narednog četvrtka.