Košarkaši Crvene zvezde pobedili ekipu Cedevita Olimpije

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas ekipu Cedevita Olimpije 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23) u okviru 16. kola regionalne ABA lige.

Najbolji pojedinac u redovima „crveno-belih“ bio je Fakundo Kampaco sa 19 poena, dok je Ognjen Dobrić dodao 18.

U ekipi gostiju istakao se Jogi Ferel koji je postigao 24 poena.

Gosti su bolje otvorili meč i koristili su prostor koji su im davali košarkaši Crvene zvezde. Posle loših uvodnih minuta, prve lake poene postigao je Lazić. Tokom nastavka obe ekipe su šutirale odlično za tri poena. Istakao se Vildoza koji je uz zvuk sirene postigao trojku sa polovine terena.

U trećoj deonici domaća ekipa je napravila 17 poena razlike i to je bio rezultat agresivne odbrane. Košarkaši Cedevita Olimpije su pokušali da smanje prednost, uglavnom sa linije za tri poena i jedan period im je to uspevalo. Kampaco je krajem treće i početkom četvrte četvrtine preuzeo odgovornost i solo prodorima donosio poene svojoj ekipi.

Crvene zvezda je trenutno druga na tabeli ABA lige sa 14 pobeda i jednim porazom, dok je Cedevita Olimpija četvrta sa 12 pobeda i tri poraza.

U narednom kolu „crveno-beli“ gostuju ekipi FMP-a, dok slovenačka ekipa dočekuje Budućnost.