Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo savladali Efes

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras ekipu Efesa 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8) u okviru 27. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Fakundo Kampaco sa 22 poena, tri skoka i šest asistencija, dok je Ognjen Dobrić dodao 15 poena.

Kod gostiju, najbolji je bio Ante Žižić sa 15 poena.

Crveno-beli imaju skor od 12 pobeda i 15 poraza, dok Efes ima skor 13/13.

Crvena zvezda će u petak u narednom kolu Evrolige gostovati Panatinaikosu, dok će Efes igrati sa Makabijem u Istanbulu.

Turska ekipa je bolje otvorila utakmicu i lako došla do rezultatke prednosti. Vratila se Crvena zvezda prvenstveno dobrom igrom Dobrića koji je jedini bio raspoložen u domaćem timu.

U duroj četvrtini istakao se Kampaco šutem za tri poena ali i prodorima kojima je uspevao da smanji prednost protivnika.

Nedostatak kreacije u napadu koštao je Efes mnogo poena, čime su omogućili domaćem timu da u više navrata preuzme vođstvo.

Domaći tim je na poluvremenu ima prenost od četiri poena.

Drugo poluvreme Crvena zvezda je nastavila u istom ritmu.

Opet se istakao Dobrić dobrom rolom i agresivnom odbranom, pa je Crvena zvezda otišla u jednom trenutku na +10.

Ipak Embeja je u ekipi Efesa odigrao sjajno u napadu i sa tri trojke vratio svoju ekipu u utakmicu.

U poslednjoj četvrtini viđena je odlična igra Kampaca koji je preuzeo odgovornost i u ključnim momentima postigao poene za prenost od osam poena za domaći tim.

Nakon isključenja trenera Efesa Ergina Atamana turska ekipa se na neki način predala tako da je prednost Crvene zvezde porasla.