Košarkaši Partizana poraženi od Barselone u 31. kolu Evrolige

BEOGRAD – Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Barselone rezultatom 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22) u meču 31. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Dante Egzum sa 24 poena, dok je Kevin Panter dodao 16. Kod gostiju, najbolji je bio Nikolas Laprovitola sa 25 poena, Nikola Mirotić je dodao 19, a Jan Veseli 14. Srpski košarkaš Nikola Kalinić je za 15 minuta na terenu postigao četiri poena i imao je jedan skok.

Utakmici je prema zvaničnim podacima prisustvovao 20.041 navijač, što je rekord sezone u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju. Meč je praktično rešen u trećoj četvrtini, koju je katalonski klub dobio rezultatom 22:13.

„Crno-beli“ se trenutno nalaze na sedmom mestu na tabeli sa 17 pobeda i 14 poraza, dok je Barselona treća sa skorom 21/10.

Partizan će u narednom kolu u petak u Beogradu igrati sa Realom, dok će Barselona dan ranije dočekati Albu.

Barselona je bolje ušla u meč i povela 5:0. Katalonski klub je u nastavku prve četvrtine održavao prednost, a u gostujućem timu je dominirao Laprovitola. Partizan je u petom minutu prišao na 10:11, a potom se igrao poen za poen. Barselona je u finišu prve četvrtine kaznila greške igrača domaćeg tima, a ovaj deo meča gosti su dobili rezultatom 25:21.

Partizan je serijom 11:2 na startu druge četvrtine stigao do vođstva 32:27. Domaći košarkaši su nastavili sa dobrom igrom, a u 16. minutu stekli su prednost od osam poena (40:32). „Crno-beli“ su u finišu napravili nekoliko grešaka, a Barselona je prišla na 42:41. Prvo poluvreme je završeno vođstvom Partizana od 45:44.

Barselona je bolje otvorila treću četvrtinu, a gosti su u u 27. minutu serijom 17:4 stekli dvocifrenu prednost od 61:49. Gosti su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 66:58.

Partizan je smanjio na 66:63 na startu poslednje četvrtine, a onda je Mirotić trojkom prekinuo seriju „crno-belih“. Domaći igrači su u 35. minutu ponovo prišli Barseloni na minus tri poena 70:73, ali je usledila trojka Laprovitole. Barselona je na dva minuta pre kraja stekla dvocifrenu prednost (83:73), a onda je mirno meč privela kraju.